Společnosti · 23. 1. 2023

Stěhování bytu v Praze do rekreační oblasti


Praha je považována za mimořádné prostředí, kam se snaží uchýlit zejména mladší ročníky. Je zde obrovské množství pracovních příležitostí, k dispozici hustě zasíťovaná městská doprava a především metro, s jehož pomocí se přepravíte z jednoho konce města na druhý během půl hodiny. Praha je ale také oblast plná automobilových exhalací, prachu, smogu, zvýšené úrovně hluku a stovek tisíců lidí, s nimiž se tu můžete potkávat na ulicích i v dopravních prostředcích.

Praha - Václavské náměstí

A tak se nelze divit, že někteří lidé raději volí cestu vlastního zdraví, jemuž dávají přednost před kariérou a finančním profitem, a opouští Prahu s vidinou změny životního stylu na venkově. Nenechte se však mást mylnou informací, že Pražané vyhledávají typické venkovské usedlosti, kde mají sto metrů od domu kravín, a kde se jim před kuchyňským oknem co chvíli míhají traktory, venkov – to jsou také rekreační osady a chatové oblasti. Bydlet v chatě celoročně obyvatelné je dnes reálné, zvláště pak, máte-li k dispozici vlastní vůz, zdroj vody ze studny, možnost topit dřevem v krbu a nakupovat zboží přes e-shopy.

bydlení v přírodě

Značnou výhodou je také stěhování bytu v Praze se stěhovací firmou, jejíž reference patří k nejlepším. Stěhováci se postarají o přemístění veškerého vybavení, včetně vestavěných skříní či kuchyňských linek, jsou-li součástí stěhovacího procesu, a ruku v ruce s tím související demontáží nábytku. Rozmontovat a znovu sestavit nábytek je jedním z nejobtížnějších kroků ve stěhovacím procesu a pověřit tím stěhovací firmu přináší i další výhodu – stěhováci jsou pro případné poškození či ztrátu předmětů pojištěni.

A jedna cenná rada na závěr – stěhování z Prahy vyžaduje zajištění parkovacího místa pro stěhovací vůz. Musíte proto včas, v třicetidenním předstihu, požádat o výjimku na odboru dopravy příslušného městského magistrátu v místě vašeho bydliště.