Nákupy · 16. 3. 2024

Účinky skořicového čaje


Skořicový čaj se vyrábí z kůry, která se sesbírá ze skořicového stromu. Při sušení se stáčí do malých ruliček. Ty se potom používají celé, anebo se rozemelou na jemný prášek. A ten se právě používá pro výrobu čaje.

Jaké zdravotní přínosy skořicový čaj na naše tělo má?

skořicový čaj

Antioxidanty

Ve skořicovém čaji se nachází spousta antioxidantů, které jsou důležité pro naše zdraví. Antioxidanty bojují proti volným radikálům, které mohou poškodit naše buňky. Popíjení skořicového čaje nás tedy chrání před různými nemocemi.

Zdravé srdce

Skořice obsahuje také sloučeniny, které jsou prospěšné pro naše srdce. Nejenom, se snižuje zánětlivé procesy, které ho mohou poškozovat, ale také zvyšují hladiny HDL cholesterolu, který je pro nás prospěšný. Špatný cholesterol, tedy LDL, naopak snižuje, stejně jako krevní tlak.

Hubnutí

Skořicový čaj může také přispět ke snížení vaší váhy. Podporuje metabolismus a působí na účinnější ztrácení tuku. V tomto ohledu je ale třeba ještě dalších výzkumů, aby se účinky na hubnutí stoprocentně potvrdily.

Bakterie

Popíjením čaje také můžete účinně bojovat proti bakteriím ve vašem těle, a také proti plísním. Například proti různým stafylokokům anebo salmonelóze. Antibakteriální účinky působí i v dutině ústní, takže popíjením čaje můžete zabránit zubnímu kazu.

skořice

Menstruace

Menstruace je pro mnoha žen velmi bolestivým zážitkem. Ovšem skořicový čaj může s nepříjemnou menstruací pomoci. Může totiž zmírňovat příznaky premenstruačního syndromu a snížit výskyt bolestivých menstruačních křečí.

Stárnutí pleti

Podle studií se ukazuje, že skořicový čaj může podporovat tvorbu kolagenu a tím zvýšit elasticitu pleti a také hydratovanost vaší pokožky, čímž se zmírní projevy stárnutí. Pravidelným pitím skořicového čaje tedy nejenomže podpoříte své zdraví, ale také si udržíte mládí.