Děti · 3. 2. 2023

Rukavicoví kamarádi pro děti

Blíží se Velikonoce, a děti jsou doma a v jednom proudu by stále chtěli něco dělat, tak si s nimi pojďme najít pár starých ponožek nebo rukavic, a vyrobit si s nimi malého, nového kamaráda. Rukavicoví kamarádi, nebo jak jim někteří říkají, příšerky, už se tady vyráběli dlouho, ale málo kdo si je pamatuje, takže se půjdeme podívat na to, jak se tento kamarád, může přidat k nám do domácnosti. Budeme potřebovat, rukavici, trochu vaty, barevné papíry, knoflíky, nůžky, jehlu a nit, a vteřinové lepidlo. Až si váš nejmenší vybere rukavici, ze které kamaráda budeme vyrábět, rukavici vezmete, a jako první krok ustřihneme palec, samozřejmě, díru po palci, který už tam není zašijeme, aby na kamarádovy, nebyla žádná dírka.

Kamarádi z rukavic

Jako další si dítě, může vybrat, jaký obličej by z barevných papírů, nebo knoflíků, chtěli vyrobit. Až se s nejmenším domluvíte, nezbývá než obličej vystřihnout a nalepit na rukavici vteřinovým lepidlem. Tím že používáme vteřinové lepidlo, můžeme hned po chvíli rukavici vzít, a pokračovat k posledním krokům. Na řadu jde vata, kterou naplníme celou rukavici, i prsty, i celý vnitřek rovnoměrně. Jako poslední krok, celou rukavici zespoda zašijeme, a tím dokončíme našeho celého kamaráda, a nezbývá nic jiného než nechat si vaše dítě užít, jeho/jejího nového kamaráda na hraní. 

Žížala z ponošky

Další podobně vyráběný kamarád je tentokrát, ponožková housenka. Potřebujeme, stále ty stejné věci jako předtím na kamaráda, a nějaké gumičky navíc. Samozřejmě, až si dítě opět vybere ponožku, ze které budeme vyrábět, tentokrát vyrobíme a nalepíme obličej jako první (Můžeme přidat i tykadla!). Hned poté ponožku naplníme vatou, a opět zašijeme konec ponožky. Jako poslední krok, dáme přes ponožku gumičky, na několik míst, opravdu na pevno, a trochou posouváním a tvarováním, se pokusíme vytvarovat oválky, jako tělo žížaly, kterou tady celou dobu vyrábíme! A poté, stejně jako předtím, nezbývá nic jiného než si s novými kamarády hrát.