Láska · 25. 1. 2023

Láska nemusí být ten důvod, proč jsou lidé spolu

Myslíte si, že jediným důvodem proč jsou lidé spolu, je láska? Rozhodně ne. Může se klidně stát, že v daném vztahu už něco takového, jako je láska, dávno není, ale daní lidé spolu stále jsou. Proč? Tak například proto, že jsou už dlouhou dobu manželé a nechce se jim řešit rozvod, rozdělení majetku apod., protože se na něco takového už necítí. U starších lidí je něco takového pochopitelné a kolikrát se společně shodnou na tom, že bude nejlepší, když spolu dožijí. Určitě se mají alespoň rádi, ale pro některé je velký rozdíl mezi mít rád a milovat a právě proto nechtějí být jen s člověkem, který je má rád, když se může najít někdo, kdo jim bude pravidelně říkat, že je miluje.

zamilované piškvorky

Je jasné, že je na daném páru, jak si to nastaví, ale je klidně možné, že to budou mít nastavené tak, že i kdyby jejich láska pominula, stejně spolu zůstanou, jelikož jim vyhovuje být spolu.

U mnohých dnešních párů pokud je zde láska, dojde k tomu, že vyprchá a to během prvního roku vztahu. Co ale potom? Zůstat v daném vztahu nebo si najít někoho jiného se kterým to ale ve výsledku může být úplně to samé?

Člověk se musí kolikrát hodně zamyslet nad tím, jestli má pro něj daný vztah smysl nebo jestli zkusí najít něco jiného. Něco, kde se nestane to, že by láska vyprchala. Mnohdy to ale není jen o daném člověku, ale i tom druhém. Někdy nemusí být chyba na vaší straně, i když si to někteří mohou myslet.

dvě ruce

Zejména u mužů je to tak, že když se o ženu snaží, jsou schopni jí věnovat maximální pozornost, není pro daného muže si s danou ženou psát od rána do večera, ale jakmile dojde k tomu, že spolu začnou chodit, muž ztratí o danou ženu zájem a už to není o tom, že by neměl problém si s ní psát nebo jí občas donést nějakou květinu. Už je to úplně něco jiného.

Ženy nebývají těmi, které ztratí zájem. To právě muži ztratí zájem o ženy.