Láska · 22. 2. 2023

Pravá láska nemusí být ta pravá

Věříte v pravou lásku? Všichni to určitě nevidíme stejně. Velká část lidí si myslí, že je to blbost, aby na sebe na světě čekaly dvě spřízněné duše, které se v nějakém okamžiku během svého dlouhého života poznají a stráví spolu jeho zbytek. Když se nad tím ale zamyslíme, zní to opravdu krásně. Najít si někoho, s kým si budeme rozumět úplně ve všem, budeme mít stejné názory, záliby, stejný humor a stejná oblíbená jídla či hudbu. Zní to krásně, ale všichni víme, že pravděpodobnost, že někoho takového potkáme, je mizivá. Mít krásný vztah není o tom, jak jste stejní a kolik věcí máte společných, ale o tom, jak toho druhého dokážete respektovat a jak moc jste schopní dělat kompromisy, abyste si navzájem vyšli vstříc.

láskyplné dítě

Abychom měli plnohodnotný vztah, je toho potřeba mnohem více než mít něco společného. Mít společné nějaké věci samozřejmě na škodu není, ale není to podmínkou. Dá se to vymyslet v obou případech. Na to si ale musíme přijít všichni svoji cestou. Ve chvíli, kdy se rozhodnete jít s někým do vztahu, měli byste se snažit tomu druhému lásku opětovat tak, jak ji on ukazuje Vám. Měli bychom si toho druhého vážit, respektovat jeho názory a rozhodnutí, pečovat o něj, zkrátka mu ukázat jak moc jej milujeme.

žena

Nemusíme každou chvíli kupovat drahé dárky, stačí naopak jen maličkosti. Stačí se zeptat, jak se ten druhý vyspal, přinést bez požádání sklenici vody, říct, aby nám napsal, že někam dojel v pořádku. Popřát dobrou noc a pěkné sny, dát pusu, když projdeme kolem, zeptat se, jaký měl den. Jsou to drobnosti, které nám přijdou možná i zbytečné, ale na tom vztahu je to to nejkrásnější. Těmto drobnostem bychom měli věnovat nejvíce pozornosti a neopomínat je. Dokážou povzbudit a zlepšit den více, než si myslíme. Nemůžeme čekat, že nám lidé budou věci jen dávat a my budeme brát. Musí to být vyvážené, pokud to má k něčemu dospět.