Nákupy · 12. 4. 2023

Sbírky hrnečků

Vozíte si ze svých dovolených suvenýry? Někomu stačí, když si doveze hromadu fotek, ale někdo mám rád si dovézt nějakou drobnost, ať už kamínek ze skály, mušle z moře nebo zakoupený suvenýr z místního obchůdku, možná magnetku anebo hrneček. Právě hrnečky jsou často v nabídkách obchůdků se suvenýry, protože se jedná o praktickou věc, která má uplatnění v každé rodině.

hrnky

I můj manžel si vozí z dovolené vždy hrneček, jenže tyhle hrnečky mívají na sobě obrázky nebo popisy, které mají připomínat odkud jsme si je přivezli a bohužel jim časté mytí nedělá dobře, zvláště v myčce, a proto sice máme doma plno hrnečků, které jsou jen pro okrasu a vzpomínky.

Já to mám s hrnečky trochu jinak. Kupuji si ty největší hrnky na čaj, které v obchodě objevím.

S naší oblibou s hrnky a hrnečky ale máme problém s prostorem, kde je uskladňujeme a tak jsme si stanovili zásadu, že když si někdo z nás koupí nový hrneček musí nějaký jiný, starší, vyřadit. Tyto vyřazené hrnečky ale nevyhazujeme, máme chalupu a u ní plot, na kterém jsou všechny hrnečky umístěné. Hrnečkových plotů jste už jistě viděli spousty a je klidně možné, že jeden z nich byl ten náš.

hrnky

Hrnečky jsou součástí každé domácnosti. Pro malé děti jsou nerozbitné, plastové a později i keramické s nejrůznějšími potisky s obrázky z pohádek. Ale pro dospěláky se čaj nebo káva stává tak trochu obřadem a k tomu potřebujeme i kvalitní hrnky. Někdo si koupí celou sadu a někdo jen samostatný hrneček, ať už jako vzpomínku na dovolenou, na oblíbenou kapelu, nebo s kytičkami, který mu i v zimě připomene rozkvetlou louku v létě. Hrnek může doladit atmosféru a kvalitní čaj tak dostane ještě přidanou hodnotu. Bude chutnat o hrnek lépe.

A co vy? Kupujete si hrnky jen tak jak vás napadne nebo si také vybíráte, do jakého hrnku si uvaříte čaj? Máte doma jen pro každého jeden, nebo máte celou sbírku?