Nákupy · 19. 6. 2023

3 věci, bez kterých se provoz bazénu neobejde

V letních vedrech vám asi nikde nebude lépe než na vlastním bazénu, který si budete moci vychutnat jen úplně sami a bez nepříjemných pohledů ostatních. Poskytne vám skvělé místo pro relaxaci i spoustu zábavy, a navíc si v něm v závislosti na jeho velikosti můžete také dobře zasportovat. Pokud však nemáte čas věnovat mu dostatek péči, není jeho koupě možná pro vás tím pravým ořechovým. Můžete si ji sice snadno ulehčit, třeba právě pomocí rad z tohoto článku, vykonávat ji ale budete muset tak či tak a je dobré se nad tím, zda bazén skutečně máte zájem pořídit, před jeho samotnou koupi pořádně zamyslet a následné rozhodnutí posuzovat z mnoha úhlů pohledu. Co vám tedy při péči o bazén rozhodně nesmí ve výbavě chybět?

Dlaždice v bazénu

Filtrace

Filtrace bývá mnohdy součástí samotného bazénu, protože bez ní je jeho provoz prakticky nemožný. Nebojte se do tohoto kousku výbavy investovat, protože daná investice se vám vrátí a pokud bude mít váš bazén kvalitní filtraci, určitě vám péče o něj bude starostí přidělávat mnohem méně.

Dívky v bazénu

Bazénová chemie

Pokud toužíte po tom, aby voda ve vašem bazénu byla kvalitní a zdravotně nezávadná, bez přípravků bazénové chemie se zcela určitě neobejdete. Právě používání těchto pomůcek si ale můžete značně ulehčit třeba tím, že namísto po každém jednotlivém přípravku sáhnete po tablety do bazénu 5v1, díky čemuž se vyhnete nutnosti používat každý přípravek zvlášť. A to za to přece stojí, nebo ne?

Plachta na pokrytí

Pokud bazén nepoužíváte a necháváte jej otevřený, správné to určitě není. Padají do něj totiž vnější nečistoty a práce předchozí výbavy tak prakticky přichází vniveč. Proto by vám neměla chybět ani plachta, kterou bazén v případě jeho nepoužívání zakryjete a ochráníte jej tak před znečištěním zvenčí. A díky tomuto kroku jej poté budete muset mechanicky čistit mnohem méně!