Finance · 29. 5. 2023

Kvalitní hypotéka

Když jsem svému příteli řekla, že bych chtěla už si konečně vzít hypotéku, o které jsme se bavili posledních pět let, tak mě přítel opravdu hodně zaskočil, protože přítel mi řekl, že nad tím už také poslední půlrok uvažuje sám, že je to prý velice špatný nápad. Co to mělo znamenat? A pravdu jsem nemohla tomu uvěřit, že tohle přítel řekl. Protože si opravdu už několik měsíců říkáme, že místo toho, abychom platili nájem malého bytu, že si pořídíme raději hypotéku, abychom si pořídili už konečně vlastní dům, který jsme chtěli. Měli jsme za to, že budeme mít vlastní dům, abychom mohli chovat různá zvířata, a to hlavně slepice na vlastní vajíčka.

Na splátky musí být!

Všichni víme, jak to je teď všechno drahé a také nekvalitní, takže jsme si s přítelem řekli, že když si koupíme velký dům na hypotéku, že si pořídíme alespoň deset slepic, abychom měli kvalitní levná domácí vejce. Já vím, že mnoho lidí si řekne, že je to zbytečné, že si raději lidé koupí vajíčka někde v obchodě. Jenomže my jsme chtěli mít hlavně vlastní bydlení, o to tady šlo. Tedy alespoň já. Také jsem si myslela o příteli, že bude chtít vlastní bydlení, ale opravdu nechápu, co se to v příteli tak rychle zlomilo, že najednou obrátil, že nechce mít vlastní byt. To mě už nemiluje nebo proč mění naše plány a sny sám a nechce mi o tom nic blíže říct?

Peníze jsou důležité.

Proto jsem si řekla, že si s přítelem promluvím. Ukázala jsem příteli ještě raději webové stránky nebankovnihypoteky.net, kde jsem mu ukázala, že výhodné hypotéky existují a že je několik druhů hypoték, jako například velice oblíbená nebankovní hypotéka. Přítel chvíli přemýšlel a řekl, že se bojí, že by to potom nedokázal splácet, kdyby třeba přišel o práci. Jenomže ještě jsem tady já. A já mám opravdu našetřených hodně peněz, o kterých přítel ví, ale řekla jsem, že to máme do budoucna, kdyby se stalo něco nenadálého. Ještě uvidím, jak se přítel rozhodne, ale předpokládám, že pro takhle výhodnou nebankovní hypotéku se přítel přeci nebude dlouho rozmýšlet a vezme to. Já sama bych byla moc ráda.