Společnosti · 11. 4. 2023

Proč vsadit na podlahové topení

Víte, proč se mnozí lidé obávají podlahového vytápění, ačkoli by na jeho výstavbu měli dostatek finančních prostředků? Protože postrádají od instalatérů z Prahy informace. Tedy, abychom byli přesní – pravdivé informace. Mezi některými lidmi totiž stále panuje vžitý nesmysl, že vám jednou praskne trubka v podlaze, a kvůli tomu vystěhujete celý obývák, vpustíte do místnosti dělníky se sbíječkou a dům se promění ve staveniště plné sutin a prachu.

ventil topení

Tak tomu možná bývalo za socialismu a v devadesátých letech, kdy ještě neexistovaly moderní metody vyhledávání úniku vody. Tehdy se skutečně musela rozbít alespoň polovina podlahy, aby se přesně odhalilo místo defektu, ale dnes se to provádí buď akustickými tyčemi Hykron, anebo formovacím plynem. Naleznete místo úniku velmi přesně a pak stačí odkrýt jen pár čtverečních centimetrů podlahového betonu, takže se tím pádem stavební práce zúží jen na pár desítek minut.

regulátor topení

Uzemňujte se

Topení v podlaze poskytuje celou řadu příjemných vlastností. Za prvé ušetříte za vytápění, protože se voda v topném systému prohřívá na nižší teplotu, než v radiátorech, za druhé žádný radiátor nehyzdí obytné místnosti, a ruku na srdce – jistě nám dáte za pravdu, že to nejsou zrovna ozdobné bytové doplňky. A za třetí bychom se rádi zmínili o významném vlivu na lidský organismus. Souvisí s bosými chodidly, jimiž se dotýkáme podlahy. Jestliže je příjemně teplá, působí to velmi příznivě na psychiku a zároveň se tím stimulují reflexní body, propojené s orgánovými drahami.

Někteří moudří lidé vám potvrdí, že je to svým způsobem obdoba uzemňování, tedy energetického kontaktu s planetou Zemí. Čím více budete doma chodit bosky, a vhodné je zařadit bosonohou chůzi i venku na trávníku, u vody nebo v lese, tím rychleji se bude vaše tělo regenerovat a uzdravovat. Zlepší se zároveň imunitní systém a v souladu se zdravějším stravováním se pak můžete i sami vyléčit z mnoha chorob, aniž byste museli užívat syntetické léky.