Společnosti · 20. 9. 2023

Pes pro všechny


Bohužel ani psi, kteří by si to rozhodně zasloužili, nežijí věčně, a tak se stává, že nás jednou opustí a odejdou za duhový most. Mnoho lidí chce prázdné místo po zemřelém pejskovi zaplnit novým pejskem. Někdo si chce koupit štěně, a někdo chce dát hřejivý domov pejskovi z útulku. Ani jedna varianta není špatná, ale musíte vědět, kdy si vybrat psa z útulku a kdy štěně z chovné stanice.

pes akita

Proč chovnou stanici?
Existují desítky reportáží na téma množíren, a přesto se pořád najde spousta lidí, kteří si myslí, že za zdravého psa s průkazem původu mohou zaplatit jen pár korun. Myslí si, že tímto nákupem ušetří. Pravdou ovšem je, že si koupí nemocného psa, který pochází z velmi nevyhovujících podmínek. Takový pejsek může žít jen pár týdnů až měsíců a nezachrání ho ani sebelepší veterinář. Množírny většinou nabízí psy za daleko nižší částky než oficiální chovné stanice. Vás by mělo napadnout že nejde o chovnou stanici podle podezřele nízké ceny a podle toho, že si psa nemůžete prohlédnout v prostorách stanice – protože do množírny si vás nikdo nepozve. Nedostanete kupní smlouvu, předání psa probíhá většinou někde na parkovišti, a když vám pes umře, zbudou vám maximálně oči pro pláč.

akita inu

Chovné stanice vám oproti tomu nemají problém ukázat kde jejich psi žijí. Můžete si prohlédnout diplomy a certifikáty, protože chovatelé s psy musí chodit na výstavy a na pravidelné lékařské prohlídky. U nás si můžete vybrat akitu, což je věrný a milující pes s klidnou povahou, který má rád svůj klid. Jestli hledáte středně velkého psa, který bude hodný k dětem, je to právě akita. My jsme jedna z nejlepších chovatelských stanic ve střední Evropě, což dokládají mnohé certifikáty, které jsme získali.

Pokud hledáte akita inu na prodej, podívejte se na náš web. Pravidelně aktualizujeme nabídku našich štěňátek.