Děti · 25. 1. 2023

Děti si nejraději hrají

Pokud něco děti rozhodně chtějí a to kromě jídla nebo spánku, pak je to hrát si. Něco takového byste vašemu dítěti rozhodně měli umožnit, protože uvidíte, že pokud mu něco takového umožníte, bude za to jen rádo. Někteří rodiče by byli nejraději pokud by jejich dítě nedělalo nic, nebo se dívalo na televizi či telefon. Přijde vám něco takového ale vhodné? Něco takového vhodné opravdu není a řekne vám to celá řada rodičů.

Je mnohem lepší, když dítě bude trávit dětství tak, že si bude hrát a to ať už samo s hračkami nebo venku s kamarády. Rozhodně není vhodné dítěti dávat do rukou věci, jako je ovladač od televize, tablet nebo telefon. Dnes něco takového dělá spoustu rodičů a to z toho důvodu, aby se svému dítěti nemuseli na chvíli věnovat. Mnohem lepší ale bude, pokud dáte dítěti do rukou hračky, protože se s nimi jistě dokáže zabavit a vy se během toho budete moc konečně najíst, zajít si na záchod apod.

dvě dívky

Je jasné, že s dítětem to není snadné, protože kolikrát dítě potřebuje svého rodiče neustále vidět, takže toho člověk ve výsledku neudělá tolik, kolik by chtěl, ale uvidíte, že jakmile se dané dítě samo zabaví, nebude už nic takový problém.

Je pochopitelné, že možná ze začátku bude dané dítě chtít, ať si hrajete s ním, než zjistí, jak všechno funguje, ale je možné, že vám po čase začne naznačovat, že si chce hrát samo. Jakmile k takovému bodu dojde, nebuďte smutní z toho, že si vaše dítě chce hrát samo, protože se jedná o velký pokrok.

dvě děti

Uvidíte, že jakmile dojde k tomu, že dítě bude pravidelně odmítat, abyste si s ním hráli, najednou budete mít čas přesně na co, na co potřebujete, jako je například úklid nebo vy sami. Určitě bude potřeba dítě po očku kontrolovat, ale už to nebude takové, že byste u daného dítěte museli sedět.

Mnoho dětí se velmi brzy naučí hrát si samo, ale je potřeba dítě naučit hrát opravdu s hračkami a ne s něčím jiným. Zapomeňte ještě nějakou dobu na elektroniku. Uvidíte, že bez toho bude mít vaše dítě daleko lepší dětství, než by mělo s elektronikou, jako je telefon nebo tablet.