Děti · 11. 12. 2022

Každé dítě chce mít sourozence

Snad každé dítě by chtělo sourozence. Jsou děti, které se touží stát staršími sourozenci a jsou schopné dávat něco takového svým rodičům dost najevo. Někteří rodiče se kolikrát rozhodnou, že svému dítěti sen splní a pokusí se ještě o další miminko. Někdy to může jít snadno, ale někdy se může stát, že to nebude tak jednoduché a na konec to může dopadnout tak, že se další miminko nepodaří.

Je jasné, že pokud se další dítě nedaří, lidé jsou z toho mnohdy velmi smutní a to zejména ženy. Nebuďte z něčeho takového smutní, protože se vám to jistě jednou podaří. Jsou lidé, kteří jsou schopni udělat cokoliv proto, aby se jim podařilo mít další dítě a to včetně podstoupení umělého oplodnění. Něco takového je velice náročné a člověk s tím musí počítat.

dvě děti

Každé dítě chce mít sourozence a to už jen proto, že si dané dítě chce mít s kým hrát. Záleží ale na tom, jak velký věkový rozdíl mezi dětmi je. Jsou lidé, kteří si přejí, aby věkový rozdíl mezi danými dětmi byl co nejmenší, ale jsou i tací, kteří se rozhodnou třeba až po devíti letech svého prvního dítěte, že by chtěli ještě jedno dítě. Kolikrát je to v takovém případě tak, že si dané děti až do puberty mladšího dítěte nerozumí. Proč? Protože ten věkový rozdíl rozhodně hraje velkou roli. Je jasné, že dítě v 11 letech bude mít úplně jiné zájmy, než dítě ve 2 letech.

dvě dětičky

Je určitě na každém rodiči, jak se rozhodne, ale je dobré počítat s tím, že je možné, že si děti díky velkému věkovému rozdílu nebudou úplně rozumět. Mnoho rodičů si něco takového neuvědomuje a kolikrát to vypadá i tak, že po starším dítěti křičí, proč se svému sourozenci nevěnuje apod. Je dobré si něco takového uvědomit, protože věk dělá opravdu hodně. Je dobré si uvědomit také to, že vy jste rodičem a nikoliv starší sourozenec a právě proto byste po něm za něco takového rozhodně křičet neměli. Některým lidem to ale stále nedochází.