Nákupy · 27. 2. 2024

Jak si vybrat svatební kytici?


Svatební kytice a jejich podoba se měnila v průběhu let. Zatímco dříve byli v módě především bohaté květiny, dnes jsou nevěsty při volbě květin umírněnější, a spíše uvidíte nevěsty nosit k oltáři jednoduší květiny. Záleží ale v konečném výsledku na tom, co se líbí konkrétní nevěstě. Žádná svatební kytice není špatná, důležité je, aby se líbila té, která ji ponese. Při výběru tedy dejte na rady ostatních, ale řiďte se především tím, co se líbí vám.

Jak si tedy vybrat svatební kytici?

svatba

Rozpočet

Jednou z nejdůležitějších věcí je si na začátek stanovit rozpočet, který vám určí, kolik peněz nejvíce jste ochotni za květiny dát. Některé druhy květin jsou dražší než jiné, takže vám rozpočet pomůže i v určení, jaké květiny si zvolíte.

Roční období

Uvědomte si, v kterém ročním období se bude svatba konat. Ne všechny květiny jsou dostupné celoročně. Například v zimě budete velmi těžko shánět tulipány nebo slunečnice. Ale pokud chcete květiny, které nejsou v daném ročním období dostupné, mohou vám s tím pomoci stabilizované květiny, u kterých seženete nejrůznější druhy. Sušené růže, gerbery, lilie a mnoho dalšího.

svatební kytice

Najděte si vhodné květinářství

Květiny vážou v různých květinářstvích, a vy byste si měli dopředu zajistit takové, které splní vaše požadavky. Musíte se s nimi domluvit na podobě květin, na cenně, datumu a způsobu vyzvednutí. Před tím, než se do květinářství vydáte, abyste si vše domluvili, so zjistěte recenze, nejlépe od ostatních nevěst.

Barevné schéma

Svatba se většinou ladí do určité barvy. Lila, růžová, modrá, fialová. A ke zvolené barvě by samozřejmě měli ladit i květiny. Ale ne všechny květiny jsou dostupné ve všech barvách. Zatímco třeba gerbery seženete téměř v jakékoliv barvě, třeba takové lilie mají výběr barev omezenější. I tohle by mělo hrát roli při výběru svatební kytice.