Společnosti · 26. 2. 2024

Jaké ma na nás vliv malování?


Malování, kreslení nebo cokoliv podobného je skvělý způsob, jak trávit volný čas. Kreativní činnosti povzbuzují váš mozek a jeho aktivitu a mají na vás spousty dalších pozitivních účinků. Nezáleží na tom, zda malovat umíte nebo neumíte, jde o onen samotný proces tvoření a vytváření něčeho nového, originálního a jedinečného, co jste zvládli vy. Pokud ale chcete, aby mělo vaše malování nějakou úroveň, a chcete se mu skutečně věnovat, není nic lehčího než se přihlásit na výtvarné kurzy, kde můžete vylepšit svoje schopnosti. Výtvarných kurzů je po republice spousta. Skvělé služby vám nabízí výtvarné kurzy Zóna umění.

Rozvíjení kreativity

Malováním stimulujeme pravou i levou polovinu mozku. Pomocí levé, která je určena k logickým a racionálním problémům, řešíme například strukturu obrazu, tu pravou využíváme ke kreativním výzvám. Malováním tedy cvičíme celou naši mysl a posilujeme našeho kreativního ducha.

malba

Emocionální pohoda

Obraz a proces jeho vytváření může být i emocionálním zážitkem. Dokáže vám pomoci s emocionální pohodou, má celkově dobrý vliv na vaši psychiku. Není tedy divu, že psychologové svým klientům často doporučují arteterapii, jako jeden ze způsobů podpory jejich léčby.

Zlepšení koncentrace

Během malování váš mozek neustále pracuje, i když to třeba k docela nevnímáte. Posilujete tím ale i vaši koncentraci, pozornost a paměť. Dokonce se ukázalo, že lidé, kteří se pravidelně věnují kreativním činnostem, jako je třeba malování, mají menší riziko nástupu demence v pozdějším věku.

malování

Zmírnění stresu

Během malování se člověk ocitá ve svém vlastním světě. A v tomto vlastním světě se můžete alespoň na chvíli zapomenout na všechny své starosti a strasti v reálném životě. Malování, ale i celkově uměním je balzámem na duši a má blahodárný vliv na vaši mysl. Dokáže vás osvobodit od stresu a zbavit vtíravých stresujících myšlenek.