Finance · 29. 3. 2024

Jak překonat finanční potíže?


Jenom těžko bychom hledali nějakou firmu, jejíž majitel by byl rád, že mu tato dost nevydělává. Samozřejmě jsme se u nás i s takovými firmami setkali, ale to bylo pouze ve specifické situaci. Bylo to po sametové revoluci, kdy se u nás chtěly etablovat velké nadnárodní společnosti, které byly ochotné na podnikání u nás i prodělávat, ale činily tak jenom proto, aby si vybudovaly jméno a zajistily si tak prosperitu v budoucnu. A ani takové firmy vlastně neprodělávaly – u nás byly v mínusu, ale v cizině jim to vynášelo, a tak neměly ekonomické problémy.

Ale aby měl někdo ze soukromých podnikatelů radost, že mu jeho podnikání prodělává, to ne. To nepřipadá v úvahu. Protože se dotyčný svým podnikáním živí, a aby se uživil, musí mu to pochopitelně dost vynášet. Zisky tu musí být takové, aby se jimi zaplatily výdaje související s podnikáním a aby měl pochopitelně i podnikatel sám z čeho žít.

peníze eura

Takže má být jakékoliv podnikání ziskové. Ale je takové? Někdy bohužel ne. I kdyby se soukromník snažil, může nastat situace, kdy prostě jeho zisky dostatečné nejsou. A čím větší je pak nedostatek peněz, tím pesimističtěji vypadá budoucnost takového byznysu. Tím pravděpodobnější je, že se tu zkrachuje.

Ale nikdo nepodniká s úmyslem zbankrotovat. A když se mu občas nevede, hledá způsob, jak se dostat k penězům i jiným způsobem. A logicky ho napadne i půjčka. Tu si lze vzít, zaplatit z ní to, na co už firemní zisky nestačí, ale co se zaplatit musí, a pak se to zase vrátí, až bude vyděláno.

peníze eura

A protože podnikatelům v tísni jen tak někdo nepůjčí, je populární volbou podnikatelů americká hypotéka bez registru. Protože tu dostane podnikatel k dispozici i tehdy, když se od něj odvrátí ostatní poskytovatelé půjček. Taková nebankovní hypotéka je sázkou na jistotu a také je vcelku výhodná. Jak se snadno přesvědčíte i vy, pokud si právě potřebujete půjčit na podnikání.