Společnosti · 19. 5. 2023

Prozkoumejte s dodávkou Jižní Čechy

V naší zemi se stále nachází mnoho lidí, kteří si nedovedou představit trávit dovolenou v tuzemsku. Jakmile se přiblíží její termín, balí kufry a odlétají k moři nebo do hor, v ideálním případě do Alp. Domnívají se, že by naše země nemohla splnit jejich očekávání, a že je natolik nudná, že tu týdenní pobyt bude spíše za trest. Takto uvažovat je nesmírně hloupé, ale nelze se tomu divit, pokud se jedná o osoby, žijící v městských aglomeracích, nedaleko průmyslové zástavby, anebo v krajině, která je příliš jednotvárná a fádní. Podobné pocity můžete mít například v nížinách s převahou zemědělských ploch, kde schází vodní plochy, horská úbočí a zalesněný terén.

Český Krumlov

A tak nebývá překvapením, když se tito lidé poprvé ocitnou v jihočeském regionu, že náhle pochopí, že naše země přece jen patří ke světovým klenotům s přírodním bohatstvím a historickými památkami. Jižní Čechy jsou natolik rozmanité a členité, že se tu nikdo nenudí, a stále je tu dostatek podnětů pro rekreaci v každém ročním období.

zámek Kratochvíle

Do Jižních Čech se můžete vypravit autobusem, vlakem, na kole a autem. Jestliže využijete půjčovny dodávek v Praze, můžete dovolenou pojmout velkoryse a vzít s sebou kromě běžných zavazadel i sportovní potřeby, například surfové prkno, ploutve a šnorchl, nafukovací kánoe či jízdní kola a užít si tu i spoustu dobrodružství. Umožní vám to například přehrada Lipno, pískovny v okolí řeky Lužnice nebo řeka Vltava, kterou tu vodáci splouvají zpravidla z Vyššího Brodu do Českých Budějovic.

A chcete-li ještě nějaké tipy na volné dny, projeďte si cyklostezku podél Čertových proudů u Loučovic, navštivte zámeckou zahradu v Českém Krumlově, vystoupejte na nejvyšší horu Blanského lesa Kleť, prohlédněte si město Tábor z věže Kotnov, splujte si Lužnici peřejnatým úsekem od Tábora do Dobronic a dopřejte si procházku podél rybníka Svět v Třeboni s cílem v lázních Aurora. Uvidíte, že slovo „nuda“ se tu z vašeho slovníku nadobro vytratí.