Finance · 19. 4. 2023

Když se shánějí peníze

Lidé potřebují ke své existenci dostatek finančních prostředků. To všichni dávno dobře víme. A také víme, že když takové peníze chceme mít, musíme si je zasloužit. V ideálním případě svou prací. Ovšem musíme si přiznat bohužel i tu skutečnost, že i kdybychom pracovali dnem i nocí, nemusí být naše příjmy takové, abychom z nich dokázali za všech okolností spokojeně vyžít, pořídit si všechno, co je nám potřeba.

Někdy nám lidem peníze dojdou. Je to smůla, ale tak už to prostě je. A jakmile pocítíme nedostatečné finanční zajištění, měli bychom se postarat o nápravu. A pokud se nám nedaří dostatek peněz vydělat, můžeme své problémy dočasně zvládnout třeba i s využitím půjčky. Protože na světě nejsou jenom ti chudí, ale i ti bohatí, kteří těm chudým mohou pomáhat půjčkami.

rozsypané mince

Mohou, ale nemusí. A je obvyklé, že když už někdo usiluje o získání půjčky, musí těm, kdo mu ji mohou poskytnout, nabídnout dostatečné záruky splácení. Bez čehož si může člověk nechat o půjčce velice často jedině zdát.

Ale co když po člověku v bance chtějí doložení vysokých příjmů a čisté registry dlužníků, ale dotyčný to nabídnout nemůže? Pak je třeba pokusit se získat půjčku někde jinde, tam, kde takové nedostatky na straně žadatele nevadí. A typickým příkladem půjčky, která není ani pro člověka s nízkými příjmy a záznamem v registrech dlužníků ztracená, je nebankovní hypotéka.

srovnané mince

Proč právě ta? Vysvětlení je jednoduché. Nebankovní hypotéka se poskytuje těm, kdo za ni ručí zástavou svojí nemovitosti. Díky tomu se tu nemusí klást takový důraz na dokonalost žadatelů, a uspějí tu tedy i ti, kterým by sotva někde jinde půjčili. A tak si nemusí ti, kdo jsou na tom opravdu zle, zoufat. Sice jim nebankovní hypotéka jako kterákoliv jiná půjčka pomůže jenom dočasně, ale pomůže. A to i tehdy, když se někomu takovému nepodaří získat žádnou jinou z potenciálně se nabízejících půjček.