Finance · 26. 4. 2023

Kde se dají sehnat peníze?

Lidé potřebují docela často tolik peněz, že už si je nedokážou vydělat. Čas od času se to může stát komukoliv z nás, protože si vyděláváme jenom tolik, kolik si vyděláváme, a naše výdaje se ne vždycky dají přizpůsobit tomu, co si zrovna můžeme dovolit. Někdy musíme platit i za to, na co jsme si doposud ani nevydělali, ani nenašetřili, a to pak znamená problém. Protože kde brát peníze, když je zrovna nemáme, že? Kde nic není, tam nebere jak známo ani smrt, natož pak my lidé.

Jenže na to se vymlouvat nedá, není možné říci, že peníze nemáme, přestat platit, a přesto si i nadále užívat. Když se má něco koupit nebo nikoliv bezplatně využít, peníze se zkrátka sehnat musí. Tečka.

ruské rubly

Jenže jak se shánějí peníze, které se zrovna v dané chvíli nevydělaly a nedají vydělat? Pochopitelně těžko. Tady nestačí říci někomu, kdo zjevně peníze má, aby se s tím, kdo je v tíživé situaci, rozdělil. To by se sice dalo, ale efekt by byl nulový. Člověk by tu sice dostal velké, ale nikoliv peníze, nýbrž kulové. Což, jak víme, není řešení.

A tak se usiluje aspoň o získání půjček. S nimiž to je sice často také docela složité, ale ne až tak moc. Protože u těch dokážou uspět aspoň ti, kdo jsou bonitní, kdo mají čisté registry dlužníků, dost vysoké příjmy a jiné přednosti. A ti, kdo takové dostatečné předpoklady nemají? I ti mohou uspět, ale to někdy jen v případě, že je jejich volbou americká nebankovní hypotéka. U které uspějí i ti, kdo mají z čeho splácet a zaručí se za splácení nemovitostí.

ruské rubly

Půjčka sice člověka nedostatku nezbaví, pouze tento posune na později a rozloží do delšího období, ale i to se přece může hodit. Protože to, že někdo nemá momentálně peníze, neznamená, že je nebude mít už nikdy. A když bude dočasně platit půjčenými penězi a pak se s poskytovatelem půjčky vyrovná, je to vlastně v pořádku.