Nákupy · 5. 12. 2023

Čím nahradit pití kávy?


Kofein je látka, která nám přímo nedodává energii, jak si spousta lidí myslí. Příjem kofeinu nám pomáhá potlačovat příznaky únavy, které cítíme, ať už z velkého fyzického či psychického vyčerpání, nebo nedostatku spánku. Spousta lidí je na kofeinu téměř závislá. A spousta jich je závislá úplně. Projevy závislosti na kofeinu se projevují tak, že při jeho nedostatku pociťují lidé extrémní únavu, bolest hlavy, poruchy pozornosti až nevolnost. Ale co když kofein nemůžete? Někteří jedinci jsou na něj natolik citlivý, že kofein v nich dokáže vyvolat velmi nepříjemné příznaky, jako jsou bolesti břicha, zvracení, kožní vyrážky, závratě nebo poruchy tepu.

kávová zrna

Co si můžete vychutnat v ranním šálku v případě, kdy nemůžete kofein?

Káva bez kofeinu

Nejjednodušší způsob je začít pít kávu bez kofeinu. Kávová zrna jsou již v procesu přípravy zbavena obsahu kofeinu, a výsledný obsah je tedy jen ve stopovém množství. Káva přitom chutná úplně stejně, jako káva s kofeinem, pokud je kvalitní, jako káva DESCAFEINADO 1 kg https://thecoffee.cz/products/descafeinado-1kg.

Melta

Melta je vytvořena z kořene čekanky, obilovin a cukrové řepy. Výsledný nápoj svou barvou i chutí připomíná kávu, proto se melta s oblibou používá jako bezkofeinová verze kávy, která je navíc prospěšná pro vaše zdraví.

Čaje

Čaj má mnoho podob, a společně s kávou se jedná o nápoj, který se pije nejčastěji. Existují čajové nápoje s kofeinem, jako třeba černý nebo zelený čaj, ale lze si vychutnat i šálek horkého čaje bez kofeinu, jako jsou třeba ovocné čaje nebo různé bylinkové čaje.

čaj

Maca

Maca se vyrábí ze zeleného čaje, ovšem na rozdíl od něj něho neobsahuje žádný kofein. Ale obsahem látek, které v sobě má, vám dokáže poskytnout potřebnou energii. Kromě toho, se maca považuje za superpotravinu, která je plná skvělých a tělu prospěšných látek, podporující imunitu.