Domov · 27. 6. 2023

Vlastní dům za skvělou cenu

V České republice se tradičně stavěly zděné a kamenné domy, jen málokdy se tady viděla dřevostavba. Nemají tu ženou tradici a jsou poměrně velkou novinkou na trhu s nemovitostmi. Přišly k nám z Ameriky, kde jsou naopak běžnější. I proto se k nim část lidí staví spíše skepticky. Nezastávají názor, že dřevostavba může být kvalitní a vydržet desítky let. Kvalita dřevostavby spočívá nejen v použitých technologiích, ale i v materiálech a jejich ošetření. Je samozřejmě nutné ošetřit materiály tak, aby se do nich například nemohly pustit houby a jiní škůdci.

nový bungalov

U nás jsou dřevostavby o něco málo levnější než zděné domy, a volí je hlavně mladé rodiny, které potřebují mít rychle postaveno aby se mohly přestěhovat. Získat v dnešní době vlastní dům je pro naprostou většinu lidí možné jen prostřednictvím hypotéky, a pokud už žadatelé o hypotéku bydlí v nájmu, je to pro ně velmi finančně náročné. Bydlení a placení nájmu a zároveň splácení hypotéky je těžké, a proto tito lidé opravdu spěchají na stěhování. A právě pro ně by mohla zajímavá dřevostavba na klíč – cena je nižší oproti zděnému domu často i o desítky až stovky tisíc, to záleží na dodavateli.

stavba domu

Chcete si postavit dům?
Jestli nemáte možnost z časových důvodů postavit si dům svépomocí, jednoduše zvolte variantu stavby domu na klíč. Je to jednoduché, a pokud si vyberete dřevostavbu, můžete bydlet za pár týdnů. Stavba je jednodušší a tudíž i rychlejší. Firmy nabízí svoje. Typové projekty takže si můžete vybrat dům podle vašich představ. Většinou si lidé volí bungalovy, protože jsou to moderní přízemní domy, které vám nabídnou moderní řešení bydlení. Mohou mít více půdorysů takže je z čeho vybírat. Za pár týdnů vám firma předá kompletně hotový dům, který si hned zamilujete.

Pozor – vždy si u firmy ověřte co vše máte v ceně, některé firmy nedodávají například kuchyňské linky.