Společnosti · 30. 9. 2023

Technické vymoženosti


Když Archimedes vymyslel, jak zjistit váhu tvarované koruny ze zlata, neměl takové technické vymoženosti, jako máme v dnešní době my. Nejrůznější rentgeny, scannery, tomografy apod., které umí prokouknout materiálem a přitom jen nezničí, to už bereme jako samozřejmost. Kdo by nebyl někdy na rentgenu? Nejen zlomeniny, ale i bolest v kloubu nás donutí navštívit lékaře a ten, aby zjistil příčinu, pošle nás na rentgen. Jsou to sice jen stíny, ale ze snímku pozná, kde je schovaná příčina našich problémů. Trochu jinak funguje počítačový tomograf. Ten si naše tělo doslova naplátkuje a udělá řadu snímků, jež jsou v podstatě řezy na našeho těla. A umí ho naplátkovat na skutečně tenké plátky, takže každá abnormalita je zkušeným doktorem odhalena.

půdorys nemovitosti

Ale scannery nemáme jen ve zdravotnictví. I 3D tiskárny mohou tisknout na základě dat, které jim dodá 3D scanner. Dejme tomu, že má součástku, která byla vyrobena již hodně dávno, v nějakém starobylém zařízení a ta se porouchá. 3D scanner ji umí počítačově naskenovat a 3d tiskárna vyrobí její přesnou kopii. Ale nejen drobné součásti, i celou budovu si můžete nechat naskenovat. Nebo potřebujete zjistit rozměry základů vaší nemovitosti? Půdorys nemovitosti Scan360, přesné rozměry jednotlivých pokojů, to vše se dá v dnešní době lehce naskenovat. Budete prodávat svůj dům a chcete jej představit potencionálním kupcům? Tak proč jej nenechat naskenovat a umožnit jim virtuální prohlídku vaší nemovitosti? Získají tím jasnou představu o vnitřním uspořádání domu.

půdorys nemovitosti

Skenování prostorů 360° kamerou, to se využívá i u firem pro prezentaci na skutečně vysoké úrovni. Nabídnout zákazníkovi pohledy do reálného zákulisí firmy, to je vybuduje silné obchodní vztahy. A možnosti jsou veliké, takže můžete nechat svého obchodního partnera virtuálně se projít vaší firmou a vše si důkladně prohlídnout.