Vzdělání · 19. 11. 2019

Rekonstrukce kuchyně

Základem je plánek
Napřed si řekněte, jaký typ byste chtěli, a hlavně si pečlivě vše rozmyslete. Takovým prvotním krokem je narýsovat si plánek celé místnosti, ale nezapomeňte do něho zanést vše potřebné. Nejprve přeměřte celou místnost, ovšem dbejte na přesnost, protože ta bude při dalších fázích přestavby velice důležitá. Zaznačte do plánku všechna okna i dveře a následně i přípojky a různé sítě. S těmi můžou nadejít někdy velké problémy, ale pokud ponecháte spotřebiče, tam kde byli původně, tak si spoustu práce ušetříte, protože nebudete muset překopávat celé rozvody. Podle celého prostoru se dá nejlépe určit následný tvar kuchyně. Nabízí se zde spousta tvarů, ale vždy dbejte na využití co nejvíce prostoru. Takovou obecnou zásadou je, že by se v ní měli normálně pohybovat při práci dva lidé.
stropní svítidlo
Nábytek
Dnes se vyrábí spousta elegantních kuchyní, ovšem se vzhledem to moc nepřehánějte. Sice musí být nádherný, ale nesmí nijak moc narušovat design zbytku domu. Pokud bydlíte na vesnici, tak se nejčastěji preferují světlé odstíny s přírodním nádechem, takže dřevěným motivem rozhodně chybu neuděláte. Zbytek už je jen na Vás a na Vašem vkusu. My se dále zaměříme na výběr desky, protože na ty jsou při vaření kladeny opravdu velké nároky. Co se týče vzhledu, tak jsou pěkné kamenné vzory. Vždy hlavně dbejte na její kvalitu a pevnost, aby vydržela i nějak mechanické poškození.
moderní místnost
Osvětlení
Nejlepším řešením je primární svítidlo umístit doprostřed místnosti, protože ji všude nádherně osvětlí. Do něho bych určitě zvolil žárovku Philips Hue. Ta se řadí mezi chytré žárovky, protože není problém ji ovládat ani přes mobil. Umožňuje nejen klasické vypínání, ale i regulaci svítivosti a další možnosti, což je velkou výhodou. Dále pak například pod skříňky nad linkou u můžete umístit LED pásky a další místa, kde se bude vařit obohatit o další světla.